دانلود(84-اجرای شاتكریت سازه های زیرزمینی (مطالعه موردی تونلهای آبرسان نیروگاه سدگتوند علیا))

84-اجرای شاتكریت سازه های زیرزمینی (مطالعه موردی تونلهای آبرسان نیروگاه سدگتوند علیا)|50030675|amu39010352|
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان 84-اجرای شاتكریت سازه های زیرزمینی (مطالعه موردی تونلهای آبرسان نیروگاه سدگتوند علیا) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مشخصات نویسندگان مقاله اجرای شاتکریت سازه های زیرزمینی (مطالعه موردی تونلهای آبرسان نیروگاه سدگتوند علیا)

سیدقاسم میراحمدی - کارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت سد گتوند علیا
واحد عبدالهیان - کارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت، عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی


چکیده مقاله:

اجرای شاتکریت دارای اهمیت زیادی در تقویت و نگهداری سازه های زیرزمینی است. در این مقاله مشخصات و کیفیت شاتکریت اجرا شده در تونل های آبرسان نیروگاه سد گتوند علیا بررسی شده و نحوه اجرای بهینه با ذکر جزئیات اجرایی ارائه شده است. در این راستا ضمن بررسی ضخامت بهینه شاتکریت وعوامل موثر بر افزایش ضخامت، عوامل موثر بر مقاومت شاتکریت (از جمله خطای اپراتور بچینگ، مشخصات و کیفیت مصالح مصرفی، شرایط حمل بتن، نحوی اجرا و ...) مورد ارزیابی قرار گرفته، پیشنهادات لازم ارائه شده است. از طرفی با تمرکز در نتایج آزمایشات مختلف از شاتکریت، جایگاه و سهم روش اجرای صحیح عملیات شاتکریت را در بهبود مقاومت مشخص نموده، پیشنهاداتی برای اصلاح روش اجرا که منتج به کاهش هزینه ها شود ارائه شده است.


کلیدواژه‌ها:

شاتکریت - مقاومت شاتکریت - اجرای بهینه - سد گتوند علیا


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


میراحمدی, سیدقاسم و واحد عبدالهیان، ۱۳۸۸، اجرای شاتکریت سازه های زیرزمینی (مطالعه موردی تونلهای آبرسان نیروگاه سدگتوند علیا)، نخستین کنفرانس بین المللی تکنولوژی بتن، تبریز، مرکز ملی مقاوم سازی


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (میراحمدی, سیدقاسم و واحد عبدالهیان، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (میراحمدی و عبدالهیان، ۱۳۸۸)